Projektowanie ogrodów - harmonijne i estetyczne projekty

Wierzymy, że teren wokół każdej nieruchomości stanowi jej spójną całość, dlatego każdy projekt ogrodu przydomowego lub terenu wokół budynku użyteczności publicznej, który tworzymy, to spersonalizowana propozycja dla konkretnego klienta.


Piękny ogród wymaga nie tylko skrupulatnego opracowania przyrodniczego, które pozwoli na zaplanowanie nasadzeń tworzących estetyczną całość. Niezwykle istotne jest dopasowanie charakteru miejsca do funkcji, jaką będzie pełnić, do potrzeb użytkowników, a także otoczenia, w którym się znajduje. Przestrzeń wokół budynku, w przekonaniu bielskich projektantów, nie jest odrębnym bytem, ale stanowi integralną część nieruchomości i powinna z nią harmonizować.


Projekty ogrodów przydomowych w różnych stylach

Specjalizacją pracowni Januszówka z Bielska-Białej jest tworzenie projektów ogrodów przydomowych - tradycyjnych, krajobrazowych, formalnych, wodnych i wielu innych. Od lat największą popularnością cieszą się założenia nowoczesne, w których dominują formy geometryczne. Starannie rozplanowane strefy rekreacji, wypoczynku oraz właściwy dobór roślinności gwarantują optymalne zagospodarowanie przestrzeni dla mieszkańców i ich gości.


W panującym nurcie ogrodów współczesnych ważne jest, aby obszar wokół budynku był realizacją ponadczasową. Podczas projektowania ogrodów bierzemy pod uwagę nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalność oraz łatwość pielęgnacji otoczenia i możliwość jego kształtowania według własnych preferencji.


Zachęcamy do obejrzenia zdjęć prezentujących realizacje pracowni. Projekty ogrodów przydomowych, zielonych terenów wspólnych, a także rewitalizacja terenów poprzemysłowych oraz opracowania przyrodnicze pozwalają w sposób kreatywny odmienić istniejące otoczenie i sprawić by stało się przyjazną i estetyczną przestrzenią, w której przebywa się z przyjemnością. Przeprowadzamy także ekspertyzy i oceny drzew, również tych pod ochroną konserwatorską na terenach wpisanych do rejestru zabytków.

Wszystkie       Ogród       Mieszkalne       Publiczne