Nagrody za rewitalizację krajobrazu i inne działania architektoniczne - Bielsko Biała

Wyróżnienia i nagrody Januszówki


W ramach rewitalizacji krajobrazu stworzyliśmy oryginalne i wielokrotnie nagradzane projekty terenów zieleni o różnym przeznaczeniu. Oferta pracowni Januszówka obejmuje także działania w obiektach zabytkowych, zabytkowych parkach i założeniach krajobrazowych. Przygotowujemy opracowania przyrodnicze w Bielsku-Białej i okolicach, a także przeprowadzamy rewitalizacje obiektów poprzemysłowych.


Indywidualny projekt domu i będącego w relacji z nim krajobrazu, wielokrotnie wymaga ustosunkowania się do istniejących na terenie opracowania reliktów o wartości historycznej lub pomników przyrody. Zapraszamy do poznania oferty projektowania domów.

Projekt "Modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury "Promyk" w Wilkowicach" w ogólnopolskim głosowaniu internetowym  na najpopularniejsze modernizacje w Polsce zdobył I miejsce. Wręczenie dyplomów miało miejsce 24 sierpnia 2016 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.

pracownia januszówka modernizacja rokupracownia januszówka modernizacja roku

Pracownia Januszówka została po raz kolejny doceniona w Ogólnopolskim konkursie pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Przewodniczącego Komisji Infrastruktury Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Tym razem uznanie zyskał projekt "Modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury "Promyk" w Wilkowicach", który został finalistą konkursu na Modernizację roku 2015.
Modernizacja Gminnego Ośrodka KulturyModernizacja Gminnego Ośrodka Kultury

Projekt Pracowni Januszówka "Rozbudowa i modernizacja ścieżki rowerowo-pieszej w Szczyrku oraz zagospodarowanie centrum miasta Szczyrk" zakwalifikował się do dziesiątki laureatów z Polski biorących udział w międzynarodowej wystawie "Współczesna architektura krajobrazu w krajach Grupy Wyszehradzkiej". Wystawa ta realizowana przez Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu jest częścią projektu współfinansowanego przez Fundusz Wyszehradzki, a jej celem jest nie tylko promocja zawodu architekta krajobrazu, ale także rozpowszechnienie współczesnej architektury krajobrazu tej części Europy.

Współczesna architektura krajobrazu w krajach Grupy WyszehradzkiejWspółczesna architektura krajobrazu w krajach Grupy Wyszehradzkiej

III miejsce w ogólnopolskim konkursie Inspiracje Aranżacje "Klasyczna nowoczesność" organizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów,  Targi Organicze i Architektury Krajobrazu GARDENIA, Poznań

Projekt "Rewitalizacja przyrodniczo-krajobrazowa otoczenia wieży wyciągowej Szybu Prezydent w Chorzowie" zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na Najlepszą Przestrzeń Publiczną w Polsce w kategorii Nowo wykreowana przestrzeń publiczna w zieleni.  Konkurs pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursieWyróżnienie w ogólnopolskim konkursie

Główną nagrodę Marszałka w kategorii zrewitalizowana przestrzeń publiczna otrzymał projekt „Rewitalizacja przyrodniczo-krajobrazowa otoczenia wieży wyciągowej Szybu Prezydent w Chorzowie”, który został przedstawiony jako udany przykład rewitalizacji terenu poprzemysłowego w obszarze śródmieścia Chorzowa, na atrakcyjne miejsce rekreacyjne, z wykorzystaniem zabytkowej wieży wyciągowej, jako dominanty przy właściwym rozwiązaniu detali i zieleni.

Pracownia Projektowa Architektury Krajobrazu Januszówka otrzymała wyróżnienie Marszałka w kategorii zrewitalizowana przestrzeń publiczna za projekt "Park Etnograficzny Ziemi  Żywieckiej w Ślemieniu", za skuteczną próbę ocalenia autentycznych wartości regionu Ziemi Żywieckiej.

Pracownia Projektowa Architektury Krajobrazu Januszówka otrzymała wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego w konkursie na Najlepszą Przestraszeń Publiczna Województwa Śląskiego w kategorii  zrewitalizowana przestrzeń publiczna za "Rozbudowę i modernizację ścieżki rowerowo-pieszej w Szczyrku (deptak nad Żylicą i dalej w kierunku Buczkowic) oraz zagospodarowanie terenu centrum miasta Szczyrk", za właściwe powiązanie głównego placu miasta z systemem ścieżek spacerowych i rowerowych wzdłuż rzeki Żylicy. Realizacja projektu pozwoliła przekształcić pozbawiony charakteru plac w centrum miasta w atrakcyjną przestrzeń publiczną, która stała się wizytówką Szczyrku.

 

g117d

Pracownia Projektowa Architektury Krajobrazu "Januszówka" zdobyła wyróżnienie w Konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na Najlepszą Przestrzeń Publiczną w Polsce, w kategorii Nowo wykreowana przestrzeń publiczna za projekt -  "Rozbudowa i modernizacja ścieżki rowerowo-pieszej w Szczyrku oraz zagospodarowanie centrum miasta Szczyrk".  Konkurs pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Dwa projekty naszego autorstwa zakwalifikowały się do konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczna w Polsce. Nominację w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich pod patronatem honorowym Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymały projekty "Rozbudowa i modernizacja ścieżki rowerowo-pieszej w Szczyrku (deptak nad Żylicą i dalej w kierunku Buczkowic) oraz zagospodarowanie terenu centrum miasta Szczyrk” oraz „Rynek w Ślemieniu”.Do finału ogólnopolskiego konkursu "Życie w architekturze" - w kategorii Najlepsza Przestrzeń Publiczna w Polsce w latach 2000-2012-  zakwalifikował się Projekt Pracowni Projektowej Architektury Krajobrazu Januszówka -"Rynek w Ślemieniu".


Pracownia Projektowa Architektury Krajobrazu Januszówka"otrzymała wyróżnienie w kategorii rewitalizacja przestrzeni za projekt "Rozwój infrastruktury turystycznej - Park w Ślemieniu" za wysoką kulturę projektowania i wykonania, za subtelność ingerencji, pełną otwartość, stworzenie zacisznego zakątka cieszącego się dużą popularnością wśród lokalnej społeczności.

Projekt kompleksu hotelowego Marina Club autorstwa Pracowni Januszówka zdobył wyróżnienie specjalne za ciekawe podejście do drugiej strony funkcjonowania budynków, czyli próba wyróżnienia obiektów w terenie za pomocą światła.

Referencje  


Urząd Gminy ŚlemieńUrząd Gminy Ślemień

Urząd Gminy w JeleśniUrząd Gminy w Jeleśni

Urząd Miasta SzczyrkUrząd Miasta Szczyrk

Urząd Miasta SzczyrkUrząd Miasta Szczyrk

Urząd Gminy ŚlemieńUrząd Gminy Ślemień
Urząd Gminy ŚlemieńUrząd Gminy Ślemień

Urząd Miasta Czechowice-DziedziceUrząd Miasta Czechowice-Dziedzice

Urząd Gminy UjsołyUrząd Gminy Ujsoły

Urząd Miasta ZakopaneUrząd Miasta Zakopane

Urząd Gminy JasienicaUrząd Gminy Jasienica

Spółdzielnia Turystyczno-Handlowa PilskoSpółdzielnia Turystyczno-Handlowa Pilsko
Spółdzielnia Turystyczno-Handlowa PilskoSpółdzielnia Turystyczno-Handlowa Pilsko

Usługi Projektowe Grzegorz GlanowskiUsługi Projektowe Grzegorz Glanowski

Wyższa Szkoła im. Tyszkiewicza w Bielsku-BiałejWyższa Szkoła im. Tyszkiewicza w Bielsku-Białej

Tema KomputerTema Komputer

Beskidzki Dom MaklerskiBeskidzki Dom Maklerski

Uzdrowisko Goczałkowice ZdrójUzdrowisko Goczałkowice Zdrój