Pszczyna

Architekci zaproponowali system pergoli i trejaży osłaniających wyniesiony taras. Półprzezierna otulina daje poczucie intymności. W „młodym ogrodzie” trejaże i pergole dają efekt natychmiastowy. Pnącza w krótkim czasie dopełnią kompozycji. Geometria ogrodu jest ściśle powiązana z gatunkowością i kolorystyką roślin. Już na pierwszy rzut oka te zależności są czytelne.  Świadczą o tym duże grupy, odpowiednio ukształtowanych roślin tak żurawki (Heuchera) w odmianie ‘Midas Touch’ czy ‘Lime Marmalade’, lawenda (Lavandula angustifolia), rozchodniki (sedum spectabile).

Całość dopełniają śliwy (Prunus cerasifera)‘Pissardii’, których korony są na wysokości nawierzchni tarasu z naturalnego drewna. Również modrzewie (Larix) tworzą parawany i tło dla innych roślin i są dobrze widoczne z salonu. Duże powierzchnie trawników kontrastują z namiastką gaju brzozowego oraz kwitnącymi grupami drzew w przewidzianej kolorystyce. Również dobór mi.n. traw ozdobnych(Impreata cylindrica ‘Red Baron’) jest pochodną kolorystyki  użytych materiałów budowlanych, co wpływa na holistyczne postrzeganie domu, wnętrza, ogrodu, wraz  z krajobrazem. Właściciele dopełnili założenie pięknymi roślinami w donicach.  Zgodnie z zapotrzebowaniem inwestora w ogrodzie znalazły również miejsce drzewa i krzewy owocowe. Wspaniale owocuje borówka amerykańska(Vaccinium corymbosum), agrest czy poziomka, która dodatkowo jest rośliną okrywową.

Mała grządka z ziołami w pobliżu kuchni osłonięta bukszpanem (Buxus sempervirens) zapewnia stały dostęp do świeżych ziół.Różnice wysokości to prawdziwe zasoby tego ogrodu. Zaprojektowane zostały kamienne, suche mury oporowe z piaskowca. Komponują się z powierzchniami żwirów i jako naturalne wpisują się w całość założenia.To  ogród sensorycznym,  który można postrzegać wszystkimi zmysłami.